Čo je mobilná zvarovňa?

Mobilná zvarovňa a jej využitie

Vzhľadom na to, že naše služby mobilnej zvarovne poskytujeme už pár mesiacov, som sa rozhodol o jej možnostiach napísať článok, ktorý si myslím že oceníte. Tak si sadnite a poďme na to.

Ako využijem mobilnú zvarovňu?

Z vlastnej skúsenosti viem, že zvárač po ruke je na nezaplatenie. Ak by som sa vás opýtal, či sa vám už niekedy niečo zlomilo, nebudete dlho rozmýšľať. Či už to je motyka v záhrade, pánt na dverách, alebo to môžu byť situácie, kedy chcete prerábať váš dom. Meníte vykurovací systém a potrebujete vyvariť redukcie, alebo zavariť potrubie. Rovnako tak je možné si predstaviť prerábku istých zariadení / výrobných liniek (platí pre firmy). Situácii je množstvo a zhrnúť ich do jedného článku by bolo nemožné. Preto uvádzam konkrétne situácie, ktoré sme už v rámci nášho projektu MZ už riešili. Pokúsim sa vám ich jednotlivo stručne predstaviť.

Zváranie v teréne

Jedným z najčastejších prípadov býva ulomenie dvierok vplyvom pokročilejšieho štádia korózie na pántoch, čím najčastejšie dochádza k jeho ulomeniu. No nie vždy to býva pravidlom. Často to bývajú aj mechanické poškodenia nárazom alebo iným spôsobom, čo si rozpíšeme nižšie.

Na tomto obrázku došlo k odlomeniu dvierok vplyvom hrdze. Vzniknutý problém bol bez problémov vyriešený na mieste. Pred začatím akýchkoľvek prác, bola vykonaná kontrola úniku plynu bezpečnostným technikom zo spoločnosti EkoTerm s.r.o. (pridať link). Po negatívnom výsledku sme odstránili pôvodné pánty. Povrch v mieste bývalých pántov vybrúsili a zbavili hrdze. Následne navarili nové pánty a vo finále ošetrili zinkovým sprejom, ktorý je len dočasný. Preto apelujem na neskoršie ošetrenie miesta syntetickou farbou. Každopádne, to či oprava bude efektívna je vždy individuálne a v opačnom  prípade vám je vždy ponúknuté alternatívne riešenie.

Rôzne druhy materiálov

O čom by bola zvarovňa na kolesách, keby s ňou nebolo možné vyriešiť všetko. To je bod, na ktorý sme sa sústredili už od počiatku tohto nápadu. Preto chodíme na miesto vždy pripravený. Každému výjazdu predchádza telefonický rozhovor a mailová komunikácia v ktorej nám opíšete problém ktorý nastal. Ak viete, tak nás informujete aj o materiály z ktorého je vyrobený poškodený kus. Tým zúžime okruh a budeme opäť bližšie k pochopeniu problému.

Miestna vinárska firma, ktorá s nami spolupracuje už dlho nás poprosila o vyriešenie problému, ktorý sa týkal mobilizácie baliacej linky. Nie, hovoriť nezvykneme, takže odpoveď bola viac než jasná. Po bližšej špecifikácie požiadavky sme zistili druh materiálu z ktorého boli vyrobené nôžky linky. Bolo nutné poznať prevádzkovú váhu linky aby sme boli schopní vybrať tie najvhodnejšie kolieska pre ich potreby. Po všetkých špecifikáciach a požiadavkách sme veci objednali, nôžky demontovali a u nás kvôli presnosti zvarili a pripravili k montáži. Výsledok vidíte na fotografií.

Narovnávanie

Ďalším častým typom poškodenia sú trvalé deformácie vplyvom nárazu. Tieto „prehnutia“ je možné riešiť hydraulickým rozpínaním / sťahovaním. Klamal by som, ak by som tvrdil, že všetky tieto poškodenia je možné riešiť rozperou, no ak vám záleží na vizuálnej stránke, tak vám bude vždy odporúčané konkrétny kus vymeniť za nový. Na zobrazenej bráne došlo k prehnutiu po náraze. Konkrétnu bránu sme hydraulicky natiahli do pôvodného stavu. V rámci tejto opravy sme sfunkčnili aj zámok.

Potrubia

Už mi ostáva iba okrajovo spomenúť ďalšiu záležitosť ktorú vieme pomôcť vyriešiť. Tým sú rôzne redukcie rúr / potrubí. Jednoducho, so zváračkou a šikovnými rukami sa dá opraviť respektíve prerobiť čokoľvek. Dôležité je, aby to chytilo elektrický oblúk. 🙂 Čo sa však týka mobilnej zvarovne, vyššie spomenuté prípady sú len hŕstkou toho čo sme už v rámci MZ vyriešili.

Viac našich výrobkov si môžete pozrieť v našej galérií. Okrem mobilnej zvarovne sa venujeme aj bránam a zábradliam. Veľmi radi pracujeme s nehrdzavejúcou oceľou a po novom aj s hliníkom. Takže, neváhať nás kontaktovať! Za Cenovú ponuku nič nedáte.