Kovové zábradlie – ROUND

exteriér | interiér | projekty | zábradlie

Autor: Patrik Völgyi

Prečo názov ROUND?

Preklad anglického slova ROUND by znel Okrúhly / Kruhový. A presne taká je výplň nášho ďalšieho zábradlia, ktoré by sme vám radi predstavili v tomto článku. Preto si spravte pohodlie a prečítajte si pár riadkov o ňom.

Namontované oceľové zábradlie ROUND v interiéry

Oceľové zábradlie ROUND

Hlavná podstata tohto oceľového zábradlia, okrem bezpečnosti (samozrejme), spočíva v ohýbanej výplni. Pre stručný opis zábradlia by som rád použil slová klientky, " Od začiatku som mala predstavu nenápadného zábradlia, ktoré by nenarúšalo tvar domu pri pohľade z vonka." Myslím si, že jej predstava bola naplnená. Hoci madlo, tvorené z profilu 40x40 nie je až tak nenápadné, perfektne dopĺňa predtým nezabezpečený balkón. Krivky, ktoré si je vo výplni nemožné nevšimnúť ladia nielen s kresbou dreva použitom na podhľadoch, ale aj s okolím, ktoré obklopuje dom.

3d model oceľového zábradlia

Návrh interiérového zábradlia

Prvé zadanie bolo vytvoriť návrh zábradlia do interiéru domu. O to jednoduchšie to bolo, o čo presnejšiu predstavu mala naša klientka. Zjednodušil to aj fakt, že nám pani zaslala náhľad zábradlia, ktoré bolo z nášho portfólia.

3D model oceľového zábradlia ROUND

Bezpečnosť a dizajn

Pri týchto krivkách bolo obzvlášť nutné dbať na vzdialenosti jednotlivých tyčí vo výplni. Vďaka intenzívnej kontrole 3D modelu, sme zábradlie navrhli tak, aby výplň nebola príliš hustá, no na druhej strane aby neumožnila prepad dieťaťa.

3D model oceľového zábradlia ROUND

Inšpirácie zábradlí

Toto zábradlie je jedným z mnoha našich výrobkov, ak ste nedočkaví a chcete vidieť ďalšie, kliknite na tlačidlo "PROJEKTY" a presuňte sa do našej galérie, kde si ich môžete pozrieť všetky bez textových omáčok.

Realizácia

Od návrhu po dodanie síce ubehlo pár týždňov, no trúfam si povedať že pri najoptimálnejšich podmienkach by sme vedeli dodať toto zábradlie do 2-3 týždňov. Všetko je raz, prvý raz, chvíľu teda potrvá, kým vychytáte muchy. Pri ďalšej objednávke tejto klientky, sme sa sústredili na exteriérové zábradlie, kde sme produkciu výrazne zefektívnili a výplň zábradlia vytvárali pomocou upravených šablón a prípravkov, ktoré nám pomohli urýchliť produkciu o 100%.

Interiérové oceľové zábradlie
Kovové exteriérové zábradlie ROUND
Interiérové oceľové zábradlie ROUND
Interiérové oceľové zábradlie ROUND
Kovové zábradlie v exteriéry

Zábradlie ROUND v exteriéry

Vonkajšie zábradlie som bral ako výzvu. Robíme zábradlia a paradoxne máme strach z výšok (spolu s juniorom, s ktorým obvykle chodím na montáže) a výška 9 metrov, v akej sa nachádzal zadný balkón, mi to pripomenula. Horšie na tom bola šírka, alebo inak hĺbka balkónu, kde sme pracovný priestor nemali ani 1m. Bolo s čím bojovať. Nie len strach z výšok, no aj moja neforemná (inak tučná) postava mi vytvárala obmedzenia. Mínusové teploty nás tam zdržali o niečo dlhšie ako sme mali v pláne, keďže chemická kotva nám tuhla približne 2 hodiny. Každopádne sme si s montážou poradili na výbornú a dnes už zábradlie tvorí bezpečnostný ale rovnako aj estetický prvok na dome našej, zďaleka nie bývalej klientky.

Exteriérové oceľové zábradlie ROUND

Možno sa práve teraz rozhodujete medzi vzormi zábradlí spomedzi ktorých si neviete vybrať. Alebo si možno hľadáte výrobcu, ktorý vám to celé zabezpečí tzv. na kľúč. Neostáva mi teda nič iné len vám napísať že, ak sa vám naše výrobky páčia, neváhajte nás kontaktovať. Nezabúdajte, že každý náš klient obdrží 3D vizuál pred tým, než sa výrobok uvedie do výroby. Je to pre nás štandardný postup, ktorý predchádza možným nedorozumeniam.