Oceľové zábradlie s dreveným madlom

Návrh zábradlia na schodisko

3D model zábradlia bol hotový v priebehu niekoľkých hodín. Ako obvykle, aj tentokrát bol schválený hneď prvý návrh. Pri tomto zábradlí sme sa rozhodli zmeniť spôsob kotvenia a snažili sa skryť kotviacu časť aspoň čiastočne. V 3D návrhu nie je pridané drevené madlo, ktoré bolo v konečnom dôsledku osadené.

Realizácia zábradlia na schodisko

Schodiskové zábradlie sme spolu s balkónovým zábradlím namontovali v predstihu 5 dní na rozdiel od plánovanej montáže. Celková doba výroby vrátane povrchových úprav trvala niečo vyše troch týždňov od úhrady zálohy. Samotné delenie materiálu s kompletizáciou zábradlia trvalo 3 dni. Na spodnej fotografií je zábradlie vyfotené po procese šopovaného zinkovania povrchu.

Schodiskové zábradlie BEAM s dreveným madlom

Montáž schodiskového zábradlia prebehla v celku skvelo. Osobne by som to nazval až neštandardne. Očakával som isté ťažkosti, ktoré by nešli riešiť inak, ako improvizáciou. No zázraky sa dejú, a dôkazom toho je aj rýchla montáž, ktorá nám trvala 3,5 hodiny vrátane montáže balkónového zábradlia. V tomto projekte bolo pre nás novinkou aj drevené madlo. Obvykle sme drevo neriešili, nakoľko si to chceli klienti riešiť vo vlastnej réžií. To nám opäť prispelo k možnosti sa niečo naučiť. Klientova prosba bola, aby sme sa pokúsili trafiť do odtieňu drevených stupníc schodiska. Z toho dôvodu sme sa priklonili k lazúre s odtieňom Palisander.

Návrh balkónového zábradlia

Návrh zábradlia mi bol jasný už od počiatku. Osobne preferujem nepárne počty, preto všade, kde to je možné, delím zábradlia na dielce v nepárnom počte. Tento balkón bol rozmerovo ukážkový.

Balkónové zábradlie BEAM

Technické riešenia občas dokážu prekvapiť, podobne to bolo aj pri montáži zábradlia na balóne rodinného domu. Balkón bol pristavaný k stavbe dodatočne a to zo sebou nieslo pár otázok, ktoré sme si jasne zodpovedať nevedeli. Dôvodom toho bolo drevené obloženie zo spodnej strany. Balkón bol súčasťou strechy prístrešku. Pri montáži sme zistili, že betónová vrstva je omnoho tenšia než tá na akú sme sa spoliehali. Prvé diery ma značne zneistili. Bolo nutné ich priemer zväčšiť a použiť sieťku s chemickou kotvou pre zaistenie pevnosti. Našťastie tie ďalšie boli už o čosi lepšie a chémia nebola nutná. Celkovo by som však montáž hodnotil na 5 z 5 bodov.

Možno sa práve teraz rozhodujete medzi vzormi zábradlí spomedzi ktorých si neviete vybrať. Alebo si možno hľadáte výrobcu, ktorý vám to celé zabezpečí tzv. na kľúč. Neostáva mi teda nič iné len vám napísať že, ak sa vám naše výrobky páčia, neváhajte nás kontaktovať. Nezabúdajte, že každý náš klient obdrží 3D vizuál pred tým, než sa výrobok uvedie do výroby. Je to pre nás štandardný postup, ktorý predchádza možným nedorozumeniam.