Oceľové zábradlie HOLES v interiéry

Po dlhšej odmlke sa konečne opäť vraciam bližšie k vám, k čitateľom. Moja aktivita v písaní je aktuálne značne obmedzovaná množstvom zákaziek, ktoré nám dávate. Za to vám samozrejme veľmi vďačím, no zároveň ma mrzí, že vám neviem častejšie prinášať články o našich výrobkoch.
Takže, úvodné riadky by boli za nami, teraz si poďte prečítať niečo o našom ďalšom zábradlí.

Čo je to zábradlie HOLES?

Pri tejto otázke zaručene dlho neostaneme. Už z pohľadu je evidentná spojitosť s jeho názvom. Pre tých, ktorých angličtina nebaví, význam slova HOLES je v slovenčine DIERY. A presne to je podstata tohto zábradlia. Starý prefabrikovaný plech, ktorý je na trhu už dlhé desaťročia, je schopný doplniť váš domov o krásny moderný kúsok. Táto objednávka pozostávala z "troch" dielov. Postupne si ich rozpíšeme.

Interiérové zábradlie HOLES

Úvod tejto objednávky bol taký, štandardný. Klientka sa nevedela rozhodnúť, akú výplň by chcela. A po všetkých tých štandardných krokoch, prišlo k neštandardnému rozhodnutiu. Napriek tomu, že sme ukazovali klientke obšírne portfólio nášho zábradlia BEAM sa klientka rozhodla pre zábradlie, ktoré sme až tak obšírne ešte neriešili. A nie len to! Pani nám dala výzvu. Vytvoriť pochôdznu konzolu/podestu s výplňou, použitou na zábradlí. Ako býva zvykom, výzvu sme prijali a vyplatilo sa súdiac podľa finálneho tvaru zábradlia s podestou a najmä podľa pocitu domácich.

Zábradlie schodiska

Ďalším zaujímavým bodom objednávky, bolo zábradlie schodiska. Pri návrhu, bolo nutné vyriešiť predel zábradlia tak, aby vznikol čo najmenší odpad plechu. Pri realizácií zábradlia sme použili plechy so stredným formátovaním (2500x1250mm). Zábradlie schodiska s normovanou výškou by pôsobilo divne takže riešenie bolo už od počiatku jasné. Klienti chceli schodisko zabezpečiť zábradlím na spôsob steny. Od schodiska až po strop. Pri takomto riešení je nutné priestory zamerať dôkladne, aby spodný profil bol súbežný so sklonom schodiska. Na zábradlí schodiska sme na dĺžke 4,3m mali minimálnu odchýlku, takže opticky je takmer nemožné si ju všimnúť.

Voľba formátovania plechov bola zvolená aj kvôli kotveniu vodorovného zábradlia. Jeho výška nám umožnila skryť všetky kotvenia a tým dosiahnuť čistú líniu v úrovniach profilov. Z fotografií je ťažké určiť miesto kotvenia a to je veľké plus. Pri našich výrobkoch sa snažíme čo najviac kamuflovať prvky, ktoré očiam neladia, no ich eliminácia je nemožná. Preto si vždy radi vypočujeme vaše postrehy, pretože nimi nás posúvate vpred k dokonalosti.

Na záver by som vám ešte rád ukázal pochôdznu podestu. Riešenie bolo jednoduché, ale myslím si že estetické. Bolo potrebné vyriešiť plynulý a čo najmenej výrazný prechod z podesty na podlahu vrchného poschodia. O túto záležitosť sa postaralo obyčajné rovnoramenné L-ko. Pri montáži nám uľahčilo prácu, nebolo nutné držať podestu vo výške nad hlavou. Ba dokonca nás podesta uniesla aj bez kotvenia, ktoré sme tam samozrejme dali. Na fotkách je zreteľná tmavá bodka v mieste kotvenia. Túto časť sme tiež neskôr zakamuflovali. Veľmi krásne by som sa chcel poďakovať klientke za dychberúce fotografie! Takže, toľko k tomuto zábradliu, viac sa dozviete keď sa s nami spojíte.

Viac našich výrobkov si môžete pozrieť v našej galérií. Okrem zábradlí sa venujeme aj bránam. Veľmi radi pracujeme s nehrdzavejúcou oceľou a po novom aj s hliníkom. Takže, neváhať a kontaktovať! Za Cenovú ponuku nič nedáte.

Alebo si môžete pozrieť služby ktoré ponúkame. Medzi ne patrí aj naša mobilná zvarovňa pomocou ktorej vyriešime technický problém, s ktorým si neviete rady. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na tlačidlo.